Kaip naikinti utėles?

Kai susiduriame su labai nemalonia problema – utėlėtumu, daugeliui iškyla klausimas – kaip atsikratyti utėlių ir jų glindų? Kaip naikinti utėles nepakenkiant organizmui? Yra aprašytų atvejų apie neveiksmingus šampūnus, kurie ne tik neišsprendė problemos, bet ir sukėlė plaukų slinkimą.

Kaip daugelis jau žinote, galvinė utėlė yra mažas vabzdys parazitas, kuris mėgsta šilumą ir kraują, todėl veisiasi žmogaus galvos plaukuose. Utėlė negali gyventi pas kitus gyvūnus, todėl žmonės nuo jų užsikrėsti negali. Priešingai nei daugelis mano, utėlės šokinėti ar skraidyti negali! Galvinės utėlės plinta tik tarp žmonių, dažniausiai taip vadinamu „galva – galva“ keliu. Tai reiškia, kad užsikrėsti galima, jei utėlėto žmogaus plaukai tiesiogiai susilietė su sveiko žmogaus plaukais. Taip pat utėlės gali būti perduodamos su daiktais: dalinantis ausinėmis, kepurėmis, šalikais. Labai dažnai utėlėtumo plitimo priežastimi tampa šukos, ypač vaikų kolektyvuose darželiuose ar mokyklose. Užsikrečiama dažniausiai tada, kai kontaktas su utėlėtu asmeniu trunka apie minutę ar ilgiau (jei dalinamasi utėlėtumu sergančio asmens šukomis, beveik nėra abejonių, kad užsikrėtimas įvyks). Todėl, siekiant sustabdyti utėlėtumo plitimą, būtina informuoti artimus žmones bei draugus dėl galimo užkrato plitimo bei imtis tiek prevencinių, tiek gydymo priemonių.

Ką daryti, kad neužsikrėstume utėlėmis?

Reikia naudotis tik savo asmeniniais daiktais ir jokiu būdu nesinaudoti bendromis šukomis, rankšluosčiais, ausinėmis, kepurėmis, šalikais ar panašiais daiktais. Labai dažnai dėl šios taisyklės nesilaikymo vienam šeimos nariui užsikrėtus utėlėmis greitai užsikrečia ir visi likusieji šeimos nariai.

Dredai (įvairaus storio ir ilgio neiššukuojamai suveltų plaukų sruogų “dešros“ arba “virvės“) – geriausi utėlių draugai, nes jei į šią šukuoseną „įsimes“ utėlės, jokiomis priemonėmis jų iš ten neiškrapštysi. Vienintelis būdas – kirpti galvą plikai ir tik tada gydyti. Taigi, viena iš prevencinių priemonių – nenešiokite dredų (nesupraskite klaidingai – neturiu nieko prieš šią šukuoseną ir ji pati savaime utėlėtumo nesukels, tačiau tai didina riziką laiku nepastebėti pirmųjų utėlėtumo požymių bei gydyti jį).

Jei sužinojote, kad aplinkoje yra utėlėtumo protrūkis, naudokite apsauginius losjonus nuo utėlių (Lietuvoje yra Parasidose apsauginis losjonas), kurių galite įsigyti vaistinėse.

Kaip naikinti utėles, jei jomis užsikrėtėme?

Kaip jau minėjau anksčiau, būtina informuoti artimuosius, draugus, mokyklos ar darželio vadovus, kad atkreiptų dėmesį dėl galimo utėlėtumo protrūkio bei imtųsi prevencinių priemonių.

Naikinti utėles galima pedikuliocidais. Lietuvos vaistinėse galima įsigyti permetrino preparatų, kurie naudojami utėlių naikinimui. Bėda ta, kad šie preparatai nėra 100% efektyvūs. Pastaruoju metu pasirodo vis daugiau epidemiologinių studijų (Permethrin reistant human head lice, Pediculus capitis, and their treatment. Arch Dermatol/vol.139, Aug 2003; Pesticide resistant head lice found in US. Harvard school of public health, 1999; Choice of treatment will depend on local patterns of resistance. BMJ 2001;323:1084), kuriose utėlių atsparumas permetrinui įvardijamas kaip pagrindinė neefektyvaus utėlėtumo gydymo priežastis ir ši tendencija ryškėja.

Kai kuriose šalyse yra malathiono preparatų (Lietuvoje nėra), kurie yra truputį efektyvesni nei permetrino preparatai, tačiau utėlių atsparumas šiai medžiagai taip pat pastebimas (Survey of Permethrin and Malathion Resistance in Human Head Lice Populations from Denmark. JOURNAL OF MEDICAL ENTOMOLOGY, Vol. 43, no.3).

Šiuo metu Lietuvos vaistinėse yra efektyvi priemonė utėlių naikinimui – Parasidose gydomasis losjonas, kuris turi įrodytą 100% efektyvumą naikintant utėles. Be abejo, šis efektyvumo procentas pasiekiamas, jei laikomasi vartojimo instrukcijos. Bet jei tai padės greitai išsigydyti, tai kodėl gi nepaskaičius tos instrukcijos?

Dar viena labai svarbi utėlių naikinimo priemonė – specialios šukos negyvų utėlių ir glindų iššukavimui iš plaukų. Po utėlių naikinimo minėtais pedikuliocidais ar Parasidose gydomuoju losjonu nuo utėlių, būtina tinkamai iššukuoti plaukus. Šukavimo metu pašalinamos negyvos utėlės ir labai tvirtai prie plauko prisitvirtinusios utėlių glindos. Jei po gydymo tinkamai neiššukuosite plaukų, esančios apmarintos glindos gali atsigauti ir iš jų vėl išsiristi naujos utėlės. Ir taip pasaka be galo… Tik atminkite, kad vien šukavimas utėlėtumo neišgydys.

Taigi, jei jau susidūrėte su utėlėtumo problema, nedelsdami imkitės visų prevencinių ir galimų gydymo priemonių. Tik kompleksinis gydymas ir mūsų visų atsakingumas padės įveikti utėlėtumo problemą.

Panašūs įrašai:

Be Sociable, Share!

127 komentarai

 1. sandra:

  esu dar paaugle. ir uzsikreciau utelemis. ju sunaikinti neimanoma. ju vel atsiranda kasnors patarkite man nes jau galvoje yra zaizdeliu mane tai nervina nes negaliu nesikasyti o tai nemalonu dar bijau kad kur galvoje nesimatytu glindu. ka man daryti patarkite koki vaista ir pasakykite kieik jis kainuoja. aciu is anksto

 2. Regis:

  Greiciausiai uteles naikinai Permetrino tirpalu. Jam uteles tikrai tapo atsparios. Pabandyk Parasidose gydomaji losjona. Jei vartosi pagal instrukcija, jis bus 100% efektyvus. 50ml pakuote turetu vaistineje kainuoti apie 39Lt. Kai sunaikinsi uteles ir glindas siuo losjonu, butinai kruopsciai issisukuok plaukus specialiomis tankiomis sukomis (sukuoti gali tekti net ir kelias vakandas). Nepergyvenk, tikrai issigydysi! Sekmes.

 3. Migle:

  Kaip jes galima isgyditi ten kazkokiu mazu lervu labai daug man maam bando jes isimti,bet ju labai daug ka daryti?

 4. Migle:

  Ar zibalas padeda?

 5. Migle:

  Ar persokti gali kai prasilenki pvz kolidoriuje ar dar kada?
  kaip uzsikreciame?

 6. Regis:

  Migle, uteles ir ju glindas (lervas) tikrai isnaikins Parasidose gydomasis losjonas, kuri gali isigyti vaistinese.
  Zibalas yra mazai efektyvus ir nuodingas bei gali pazeisti galvos oda ir sukelti plauku slinkima.
  O del persokimo tai nebijok, uteles nesokineja! Jos tik gana greitai ropoja ir jomis uzsikresti galima kai ilgesni laika buni susilietes su utelemis uzsikretusio zmogaus plaukais, arba pasiskolini koki nors galvos apdangala, sukas.

 7. :):

  o kaip jas atspažinti?

 8. didele auka:

  nu deja as ir uzsikreciau kiek mazdaug truks gydymas ir ar uzdeks 50 ml parasidose visiskam isgyjimui?

 9. Regis:

  Jei priemone nuo uteliu naudojama pagal instrukcija, tai uzteks viena karta isplauti ja galva ir uteles zus. Parasidose reikiamas kiekis priklauso nuo plauku ilgio: jei trumpi plaukai, tai 50ml pakuotes uzteks. Jei plaukai labai ilgi, gali prireikti 60-80ml (t.y. teks pirkti 100ml pakuote).

 10. nelaimele:

  zmones bukit geri patarkit ka nors matau visi kas ju turi raso tai ir as pabandysiu…………………jau antra karta per 2metus as ju pasigavau ;( anais metais mano mama man jas isnaikino neleido net i mokykla viena savaite……ji man jas rinko ir traiske tada sukavo bet vaistu nenaudoju ir pavyko o dabar jos kazkokios sviesios o tasyk buvo tamsesnes nu tai jas sunku pastebeti mama vel jas naikina renka ir t.t. bet neina ju visu db panaikinti buvo isrinkus viska o gal pasiliko kokia maza niekam tikus glinda ir vel isirito jau buvau apsidziaugus o ju vel yra :( toks vaizdas kad nenormali as bet taip nera ir bijau eit i lauka kad kitu draugu neuzkresciau……..girdejau jas galima su diklafosu arba cobra nuo musiu isnaikinti tiesa??????? padekit

 11. lina:

  mama tryne man galva tuo permetrinu 1-aji karta bet jis neputojo ir nesuprantam kodėl, darėm viska kaip parasyta…… + mano plaukai labai stori ir neimanoma visiskai istrinti atrodo sudrekino visa galva o kita diena patikrino ir vel yra givu tu nelaimeliu glindu… help ka daryt?

 12. idomu:

  kas zinot per kiek laiko is glindu issirita uteles?

 13. ...:

  uzsikreciau mokykloje nuo vienos klasiokes.Issinaikinau uteles ir dabar po 3men vel yra toje pacioje vietoje sviesios glindos,bet uteliu nematyti,jos nesprogineja,ar jos gali atgyti? ;(

 14. Vika:

  mano galvoj uteles nevaiksto,jos prisikabinusios prie galvos odos,jau naudojau cemeryciu vandeni ir Pedeks tirpala,jos lygtai isnyko,bet po dienos jos vel atsirado.ar cia gali buti nuo streso? prasau padekite

 15. aiste:

  as ir usikreciau utelem ir nezinau ka daryt ar tikraj tas pusrskilis padeda tas parasidose ir per kiek laiko jas isnaikina

 16. Inesa.A:

  Ka aryti jeigu turiu uteliu, ir bijau pasakyti mamai. Kaip man vienai issinaikinti uteles bu nenoriu kad tiu glindu atsirastu?

 17. Regis:

  Mamai nebijok pasakyti, nes uteletumas yra uzkreciama liga ir ja gali uzsikresti bet kas (net ir nerealiu turtuoliu vaikeliai :)). Galiu patarti – nueik i vaistine ir nusipirk Parasidose gydomojo losjono. Namie ispursk juo galva (nepagailek to losjono), gerai istrink galva ir palaikyk 45 minutes. Tada issiplauk galva sampunu ir viskas! Likusias negyvas glindas issukuok tankiomis sukomis. Su utelemis problemu nebeturesi (tik ziurek, neuzsikresk nuo kitu vaiku).

 18. gabi:

  ka daryti?mes su mama jau daug kartu tuo preparatu paradoise trynem nieko neputojo,kita diena buvo maziau bet vistiek neissinaikina pilna glindu!!!

 19. gabi:

  beje dar sukuojame bet nieko nepadeda tetis sako kad jos jau negyvos bet pasitaiko glindu trakstelejimo tad baisu darosi nezinome ka daryti mama sako kad pilna galva glindu ir kad nieko nebus gali buti kad neissinaikins,bet su mama neradome nei vienos uteles tik glindu bet siandien radome viena utele ir jauciu kad vel prasidejo viskas is naujo mama nuejo i vaistine bet jau nebuvo paradoise tai nupirko pedeks dabar laukiame rezultatu kaip manotekada pagaliau jos atsikratys?

 20. gabi:

  PADEKIT!~~

 21. Regis:

  Labas, Gabi. Nepanikuok! :) Svarbiausia yra panaudoti preparata taip kaip aprasyta informaciniame lapelyje. Kaip suprantu, ta jau padarei. Del Parasidose neputojimo nesuk sau galvos – kiek domejausi, tai ten yra netiksliai isversta vartojimo instrukcija is uzsienio kalbos. Svarbu padengti galvos oda ir plaukus pakankamu kiekiu Parasidose gydomojo lojono ir gerai itrinti (kad uteles ir glindos pasidengtu riebaline plevele). Tada, palaikius 45min., isplauti galva paprastu sampunu ir BUTINAI REIKIA ISSUKUOTI GALVA SPECIALIOMIS SUKOMIS. Kodel to reikia? Kaip pati jau sakei, uteles negyvos ir nebegioja, bet… Glindos (uteliu kiausineliai) lieka prisitvirtine prie plauku. Jos ir traksi kai suspaudi pirstais (truksta glindos lukstas). Jei ju neissukuosi, gali po keleto dienu issiristi nauja utele ir vel viskas prasides is naujo… Sutinku, kad sukavimas yra labai ilgas ir varginantis uzsiemimas, bet geriau viena karta pasistengti ir isspresti problema iki galo. Taigi, vien preparatas nepades. Tas pats bus ir su Pedeks (nors jis yra insekticidas ir veikia uteles neurotoksiskai).. Butina po gydymo isrankioti glindas po viena! Sekmes.

 22. Ieva:

  Mane pastaruoju metu kankina bloga nuojauta…kartais panieži galva… ant lankelio radau kazkokiu brudu ir nezinau ar tai kaip nors susija su utelemis ir glindomis. Paprasiau viena karta mamos apziureti galva, o ji sako svarut svarutele, bet vistiek jauciuosi slyksciai gal galit pasakyti kaip isitikinti ar turiu tu slyksyniu savo galvoje….

 23. Ieva:

  Auuu… Gal atrasys kas nors??

 24. Mere:

  Geras patarimas:

  Pries sukuojant galvą pasidėk baltų popieriaus lapų ir galėsi matyt kiek jų yra.

  Beje lankelį gali patrankyti ant balto popiriaus. Uteles atrodo kaip erkes tik mazesnės.

 25. diana:

  As tai savaite kasiaus galva , nakim atsikaeldavau kasydavau mama pazejo galva sako svari nieko nera, bet man beprotiskai visa galva niesti ir tik sendien ziurejau i veidrodi ir pamaciau toki maza pailga prieki atrodo 6 kojos vabaleli ir toki mazesni juoda;0 mamai parasiau ir pasakau katik tuos vaistus tikiuosi pades,bet mama neseniai sukavos su mano sukom ar ji irgi gali uzsikresti? beto drabuziu apykakles gali buti irgi su glindom ir utelem man atrodo iskalbimas drabuziu pades?;/

 26. Regis:

  Diana, jei tavo mama ir kiti šeimos nariai naudoja tas pačias šukas kaip ir tu, tai tikrai yra didelė tikimybė, kad ir jie užsikrės. Šukuojantis, utėlės ir jų glindos gali prikibti prie šukų ir būti perneštomis ant sveiko žmogaus, kuris naudosis tomis pačiomis šukomis, galvos. Reikėtų visai šeimai naudotis tik savo asmeniniais daiktais. O dėl drabužių galiu pasakyti, kad geriausia būtų juos gerai išskalbti. Tai turi išspręsti problemą, nes galvinės utėlės be žmogaus ilgai gyventi negali (per parą negavusios kraujo miršta). Siūlau paskaityti straipsnelį apie utėlėtumą.

 27. lina:

  man pora svaiciu visa laika kasiausi galva ir kai pasikasai buna juodu ir baltu rutuliuku, ar taip gali buti kad ten uteliu kiausineliai?

 28. Regis:

  Lina, negaliu atsakyti su 100% garantija, bet pagal tavo trumpą aprašymą galiu teigti, kad tie “rutuliukai” yra glindos, t.y. utėlių kiaušinėliai. Daugiau informacijos rasi straipsnelyje Utėlėtumas.

 29. kara:

  turiu uteliuku. taj yra blogai.gal galit padeti? mama man pabande su parasidose, lyg nieko nera, bet ar gali buti taip, kad mama kokios glindos vienos nepastebejo ir is jos vel vvisa kolonija isaugti?

 30. aj:

  as turejau bet laimei atsikraciau. bet niekaip nesuprantu kaip imanoma jas isdauzyti is plauku. mano plaukai yra gana ilgi ir tos glindos prilipe prie plauku ju neimanoma isimtu

 31. Ieva:

  O tos glindos jos minkstos ar kietos??

 32. paslaptis:

  kaip ju atsikratyti nebeimanoma jau ju as turiu 3 metus kaip ju atsikratyti?

 33. nelaimelė:

  Žiauru.pas amne rado utelių..galvojau mirsiu.aplimk mano galvą ir joje vaikšto utelės.maži vabaliukai.mama galvą išplovė su acto tirpalu o poto dar sun kažkokiaia stai vaistais.nežinau ar padėjo.utelių lyg ir nebėra bet man visvien galvą niežti.kaip jų atsikratyti? glindos tokios mažytės,o mno palukai labai ilgi ir stori.mama pakirpo plaukus ir gana daug kad būtų lengviau šukuoti.tačiua labai bijau,kad neiššukuosim kokios vienos ir vėl atsiras jų.jų neįmanoma atsikaratyti.kai tik kiekvieną dieną mama apžiūri mano galvą…pasako kad ji vis švarėja,beliko pilnai išukuoti glindas.kur galima įsigyti tų šukyčių
  ? specialių? prašau atsakykit.labai dėl to bijau.manau žinau nuo ko užsikrečiua.šlykštu,noriesi verkti,nieko daugioua,o tą žmogų pritrėkšti.

 34. baisuokle...:

  jei kiekviena diena bent po 10minuciu sukuociausi plaukus..ar uteles isnyktu.laukius atsakymo.ir kuo greiiau.

 35. Regis:

  Specialias šukas, kaip ir Parasidose priemones nuo utėlių galima įsigyti visose Lietuvos vaistinėse. Daugiau galit pasiskaityti įraše Kur nusipirkti priemonių nuo utėlių.

 36. nelaimelė:

  ačiū…priemonių radau..bet mum vis neišeina jų išukuoti…plaukas sušlampa,o jos prilipusios prie plauko…ir šukytės paparščiausiai jų neiššukoja..ką daryti? kiap šukuoti? gal reikia šukuoti su tuo slysčiu?
  prašau patarti…man labai baisu…savo plaukus visdaa labai prižiūrėjau,buvo ilgi ir gražūs o dabar kai pagalvoju kad turiu tų neleimelių orisis verkti…uteles išsinaikinom,mama nerado nei vienos…bet glindos…jeje jie pažeisti ar iš jų gali išsiristi nauji kiaušinėliai?per kiek laiko?papasakokite…prašau.

 37. nelaimelė:

  sweiki dar kartą.nesuprantu..utelių tikrai nebeturiu,tačiau ant plaukų yra labai maži vos įmatomi balti taškeliai.kas tai? ar tai glindos? ar papraščiausios p,leikanos?juk pas kiekvieną žmogų oda pleiskanoja…jų tų baltų takelių nesugeba nukrapštyti tos šukytės…juodos…mama viską daro rankomis.ar tai tikrai glindos?prašau ataskykit,nes tikrai nervuojuosi…ačiū.

 38. Regis:

  Utėlių glindos labai panašios į pleiskanas, tačiau nuo jų skiriasi tuo, kad glindos yra labai tvirtai prisitvirtinę prie plauko. Pleiskanos lengvai nubyra pūstelėjus ar pan.; Tačiau, kalbant apie glindas, svarbu žinoti tai, kad:
  * Gyvos glindos yra tamsiai rudos ar juodos spalvos.
  * Negyvos (žuvusios) glindos yra šviesios, balkšvos spalvos.

  Taigi, tie minėti “balti vos įmatomi” taškeliai yra žuvusių glindų liekanos (greičiausiai “cementinė” medžiaga, kuria glindos prisitvirtina prie plauko). Jos nėra pavojingos. Pagal tavo aprašymą manau, kad utėles ir jų glindas jau išsinaikinai :) Jei pačiai vistiek neramu, specialistai pataria “dėl šventos ramybės” pakartoti dar kartą gydymo kursą maždaug po 5-7d. nuo pirmojo gydymo. Tai nėra būtina, tačiau rekomenduojama.

 39. nelaimele:

  jeeee!!!! ooo taip jaudinausi,mama taip pat…knibinejam kieviena vakara tas lieknas,o jau net ir j7 nebera…mama tik kelis randa…kiti vos imatomi..o kursa mes butinai pakartosim..nes mano plaukai ilgi ir nezmoniskai stori ir suprantu kad net ir tu liekanu visu isrinkti neimanoma..bet dabar jau galiu ir as patarti-nesijaudinkit!!! jos tikrai isnaikinamos :D as jas issinaikinau per viena karta,su mama jas pastebejome ir tuoj pat pradejome gydyma.Vaistineje mama nupirko PEDEKS vaistu du buteliukus nes mano plaukai tikrai labai stori,ir iskart po vieno perplovimo su dvejais buteliukais visos uteles ir glindos zuvo.Normaliems plaukais t.y(normalaus ilgio ir storio) pilnai uztenka vieno buteliuko.o tada ir prasidejo visas didysis darbas…kieviena vakara rankiodavome tas glindas…manau kad ten jua buvo nebe glindos o ju lieknaos nes visaks mama dare pirstai,nes sukytes paprasciausiai ju nesuimdavo.dabar nusiraminau,taciau dabar dar labiua priziuresiu savo plaukus! istisai eisu pas mama kad apziuretu mano galva,ar tos nelaimeles vel neatsirado :) sekmes ir jum.patikekit-jos tikrai isnaikinamos,tik reikia daug kantrybes.

 40. nelaimele:

  o dar norėjau paklaust; ar tas glindų liekanas taip pat reikia pašalinti?ar jos pamažu išsišukuoja savaime?

 41. Regis:

  Glindu liekanas butu gerai pasalinti, nes jos grozio nesuteikia :) Taciau su laiku ir tie likuciai nutrupes.

 42. stresas ir utėlis:

  ar gali iš rūpesčio ir nuovargio,kaip sako seni žmones,rastis utėliu?

 43. Simona:

  Ką man daryti? Nesenai mama išnaikino man jas. Jau atrodė nebebuvo. Dabar ir vėl yra. Nusipirkau ir kątik jas inaikinau. Bet kai šukavau savo galvą jų krito ir jos trakšteli. Labai bijau mamai pasakyti ,kad ir vėl turiu. nes ji labai šaukia ir sako ,kad tai viskas dėl to ,kad aš netvarkinga. Padėkit. Labai bijau mamos. ;(

 44. Monika:

  Ka man daryt kazkas musu klasej is mergaiciu atsinese uteliu bet nezinom kas…as pas savea pries naujuosius metus radau 3 gyvas uteles veliau nusipirkau vaistu ir dabar pas savea nerandu bet klasiokes sako kad pas manea ju dar yra….;[ man seimos nariai sako kad jei man ant sprando nera nei ikandimu nei ka…mano klasiokes sake kad ju kiausineliai yra balti nors as manau kad rudi….(tiksliau klasiokes sako pas mane yra glindu)…

 45. mama:

  siandien gryzus is darzelio ant vaiko kepures radau utele,issukavau jam ir sau galvas i skalbykle sudejau skalbt drabuzius ,ar galima imtis kazkokiu profilaktiniu priemoniu kad neuzsikrest pedikulioze?

 46. Vida:

  Mazdaug pries metus uzsikreciau utelem. Uzkreciau ir kitus seimos narius. Naikinomes tikrai ilgai,taciau ju vis atsirasdavo. Bet stai,jau beveik menesis kaip jos dingo! Mama man ziurejo galva,na sako,kad svari… As mamai ir sesei tikrinau. Irgi svaru! Kaip taip atsitiko?

 47. Agne:

  beje sukuojant plaukus reik juos sudrekinti? jei taip kuo?

 48. nelaimele:

  aŠ taip pat utelėmis užsikrečiua kalsėje.Jas išsinaikinau.jei ant vaiko kepurės radote gyvą utelę vien iššukavimas nepadės.tikrai.reikia kreiptis į vaistininkę ji patars kokius vaistukus geriau naudoti.aš jas išsinaikinau su parasitose,jie tikrai veiksmingi,o po mėnesio darr kartą perploviau galvą su juo.utelės mirsta tačiua lavonus ir glindas reikia gerai iššukut su specialiom šūkytėm kuriam taip pat galite rasti vaistinėse :))

 49. Aina:

  Man vakar mama ištrynė galva tuo preparatu, bet yra labai daug glindų ir jos visos juodos bei rudos, paspaudus trekšteli. Ne jaugi tos glindos dar gyvos??

 50. vaiva:

  užsikreciau utelimis ir bijau pasakyte mamai nors pirma karta tiriu bet vistiek bijau pasakyti. ka galeciau naudoti, kad isnaikinciau uteles ir kiek kaina labai prasau atrasyk bijau užkresti kitus seimos narius

 51. laura:

  sveiki as jusu labai prasau padeti man. viena vakara pries naujuosius metus as paparasiau mamos kad ji man patikrintu galva na ir ka ji rado 2 uteles, dabar jau praejo2 metai nuo to kai as ju turiu o mama vis nenori papasakoti teciui sako kad issukuosim na ir ka nueinu siandien i mokykla ir sesele tikrina svara na ir ka jus galvojate rado glindu. issiunte namo, o as dar zinau kad mano klasiokes zino kad as ju turiu nes nuo manes kazkaip nueina toliau ziuri i mano galva ir klausia del ko as taip daznai einu pas ta sesele. man jau igriso, as noriu tiesiog uzmust tas uteles… katik istryne galva bet tai man nera jokios tokios tikimybes kad jos isnyks mes jau gal 300 lt isleidom ir nieo please help

 52. padėsiu:

  Kai išplaunate galvą po preparato įtrinimo būtinai riekia iššukuoti plaukus specialiomis šukomis. Norint,kad glindos lengvai išsišukuotų,reika į vandenį įpilti acto, tikrai veiksminga. Ir taip riekia kasdien šukuoti kol iššukuosit visas glindas. Actas ne tik padeda lengviau iššuuoti glindas,bet ir jas užmuša.
  Žinoma būtina naudoti kažkokią priemonę nuo utėlių.

 53. Rita:

  labas, turiu manau uteliu bet labailabai bijau sakyti mamai ar yra imanoma isnaikinti uteles be vaistu ir be specialiu suku labai prasau padekite …

 54. Regis:

  Labas, Rita. Kaip bebūtų gaila, tačiau utėlių išnaikinti be specialių priemonių beveik neįmanoma. Taip yra todėl, kad jos prideda glindų, kurios labai tvirtai prikibę prie plauko ir net su šukomis jas iššukuoti yra labai sunku. Iš glindų išsirita naujos utėlės ir taip pasaka tęsiasi be galo. Būtinai pasisakyk mamai ir ji padės. Utėlėtumas tai užkrečiama liga, kuria užsikrėsti labai lengva. Nieko gėdingo čia nėra. Pas mus Lietuvoje (o ne ką mažiau ir Vakarų Europoje) įsigalėjęs mitas, kad utėlės būna tik pas netvarkingus ir neprisižiūrinčius žmones. Tiesa yra ta, kad utėlėtumu suserga ir net labai turtingų tėvų vaikai. Taip kad nenusimink, o pasisakyk mamai ir kartu šią bėdą įveiksite labai greitai!

 55. neziniukas:

  o jai as sukavau galva tankiomis sukomis 20min be jokiu vaistu man atrodo turetu iskristi bent viena utele vistiek o neiskrito nei viena tik labai daug pleiskanu ir niesti galva kartasi tai ar gali ce buti del uteliu ar del kitko konors?

 56. Regis:

  Jei šukuojant galvą iškrito tik pleiskanos, tada nerimauti nėra ko, tačiau utėlių glindų kiautas (liekanos) yra labai panačios į pleiskanas ir jas atskirti labai sunku. Paprašyk žmogaus, kuriuo labai pasitiki, kad apžiūrėtų tavo galvą – jei bus utėlių – pastebės. Jei utėlių bus, tai jas išnaikinti pavyks tik su specialiom priemonėm. Vien tik šukos nepadės.

 57. Lina:

  Labas. Tokio kosmaro dar neturejau, ka tik pamaciau,kad turiu uteliu. Visa savaite kakina tragiskas nieuys, jos kanda galvos oda, kakla. Maniau jog siaip kokia alergija, o pasirodo… Ka daryti? Didziausia problema,kad as ne Lietuvoje esu ir i ja dar negreitai grisiu. Esu Graikijoje, gal kas zino, kaip cia vadinasi vaistai ir visos reikiamos priemones uteliu naikinimui? Gyvenime tokiu problemu neturejau, plaunu galva kas diena.
  Gal galejau uzsikresti per lova? (skamba juokinga) Nes lovoje, kuriuoje miegu dabar as, anksciau miegojo labai nevalyvas zmogus… Buciau Lietuvoje dabar, tai is kato i budincia vaistine vaziuociau.

 58. Regis:

  Labas Lina, prašyk vaistinėje “anti-lice products”. Vaistininkai turėtų suprasti šią frazę.. O jei ne, tai prašyk konkrečių pavadinimų: Parasidose, Paranix, Paranit ar pan. Gal dar ką nors galės pasiūlyti…

 59. Lina:

  O siaip jas lenva isgydi ar nelabai?

 60. Ema:

  Sveiki prieš porą dienų jaučiu kad pasigavau utėlių , esu 12m , gyvenu mažam miestelyje , man pažystama patarė uteles naikinti “Diklofosu” ar jis veiksmingas utėlių naikinime?
  Labai reikia pagalbos nes tėvų lietuvoje nėra o ir kosmetinis žibalas kiek žinau nepadeda.

 61. Aš:

  Gelbekit!!!! Pastebėjau,kad turiu utelių !! ;( bijau pasakyti mamai,mane jos nervuoja,niešti galvą,yra randeliu,nebegaliu,noriu kuo greičiau jų atsikratyti ;( PADĖKIT!! Mano ilgi,ir laaabai stori plaukai…

 62. vargse:

  padekit pas mane galvoje yra labai daug uteliu glindu beveik ant kekvieno plauko padekit as nezinau ka man daryt ar pades man tie vaistai?

 63. Adomas:

  Mūsų šeima nuo mažesniojo brolio užsikrėtė utėlėm. mes nežinom iš kur. nusipirkom kažkokį preparatą iš čemeryčių.ar jis padės iš tikrųjų? per kiek laiko? padekit ! nors pas mane kolkas ju nesimato.

 64. kristina:

  sveiki,kai[p dziugu,kad atradau tokia tema apie uteles.mano dukra jau antra karta jomis apsikrete ir niekaip nesuprantu kur ir kada.mes naudojome preparata ”PEDEKS”ir issigijome sukytes reikalingas parazitams issukuoti,preparato kaina apie 10lt.o sukos 20lt.vietoj vieno buteliuko uztepiau 2,ir taip dvi dienas is eisles,nezinau ar tiek reikejo,antra diena tik glindas keleias issukavome,viskas isnyko po pirmo naudojimo,tikiuosi,kad visam laikui.is jusu pokalbiu perskaiciau,kad likuciai isbyra patys,ir aciu dievui.

 65. igne:

  siandien kai tete patikrino galva joje rado daug uteliu plaukus sukavo 2 su puse valandos bet mazesniu uteliu vistiek liko kadangi gyvename mazame miestelyje nenorime kad visatai isplistu kiek zinau reikia pirkti kaskoki tepala o del glintu mama sake kad ju yra labai daug bet jos baltos as labai bijau nes tuoj i mokykla ka man daryti?(beje sukas turim mazais dantukais bet smulkiu uteliu bei glindu jos neissukuoja)

 66. Giedrė:

  Man tai mama išrinko jas. Buvo tiesiok baisu sužinot jog turiu utelių, kartą labai niežėjo galvą, parėjus iš mokyklos pasakiau mamai, mama pažiūrėjo ir sako: – glindos, o vėliau ir vieną utelę rado..buvo tiesiog žiauru..niekada nebūčiau pagalvojus,kad turėsiu aš, gyvenam tvarkingai, o aį galvojau kad utelių turi tik nevalos, bet NE utelės nežiūri ar tu gražus, tvarkingas ar dar koks :)

 67. ...:

  Ir as buvau susidurus su sia nelaime.Kai nieztejo galva nesitikejau,kad galiu turetu uteliu mama apziurejo bet nk nepamate bet kuo ilgiau laukiau tuo labiau ta galva niestedavo viena diena pati issitraukiau utele is galvos.Buvo slykstu pradejau verkti nesitikejau,kad galiu uzsikresti.:// Po to pirko mama kelis kartus pedex ir siaip netaip jos pranyko:)Taigi patariu jaigu pajausit,kad daznai niezti galva gerai ja apziurekit ir del viso pikto nusipirkit prieparato nuo uteliu nes kuo anksciau pradesit jas naikinti tuo greiciau jos dinks ;)

 68. mama:

  sveiki,nesenei ir mano dukra buvo parsinesus situ parazitu,mums vaistinej pasiule NITTYFOR ,naudojom pagal instrukcija,juo istepi galva ir nuplauti nebutina,kadangi dukros plaukai mazai riebaluojasi,tai neploviau savaite,tik kasdien gerai issukuodavau su tankiom sukom,uteles iskart isdvese,o glindos pasidare sausos,ir issukavom.Tirpalas kainavo apie 15lt.uzojauta tiem kas ju pasigauna,ir sekmes naikinant.

 69. Gabyte:

  O tarkim as utelias issinaikinau o kaip glindas issinaikinti…..?

  As tuoj isprotesiu vaistinese perku hedrim ir man geda :(((( Kodel atsirado uteles kam jos :( :(((

 70. ..;//:

  Laba. perskaiciau cia visu zinutes taj nors kiek suzinojau daugiau apie tas slykstynes. Pries pora dienu pas save plaukuose pastebejau pora uteliu, bet pamaniau, kad su kuom nors supainiojau. Taciau siandien vel 1 radau. Tik tiek gerai, kad pas mane tos glindos baltos ir nei vienos rudos ar juodos. Bandysiu dabar su čemeryciais plauti, gal pades ;// Nes jau taip igriso, kelias savaites kasaus galva + nenoriu , kad like seimos nariai uzsikrestu. Pas mus klasej buvo rade pas kelias merginas uteliu, bet jos neissigyde. Paskui pasirode, kad turi ir viena mano drauge su kuria artimai bendrauju, tai greiciausiai nuo jos uzsikreciau ;|| As norejau paklausti, gal kas zinot, ar uteles apart krujo siurbimo daro kokia nors zala plaukams..? Nes mano plaukai ploni ir gan silpnoki, tai tikrai nesinoretu, kad jiems dar kas nors tasitiktu ;( Bukit geri kas zinot paekit!!

 71. Baisu!:

  Siandiena as pamaciau kad turiu uteliu.. Man tai labai, labai slykstu.. Toks jausmas kad ant manes dabar ju pilna..
  Ziauriai bijau.. Mama isvaziavo i vaistine tu speceliu priemoniu! Per kiek lako jos isnyks?
  PADEKITE!!!

 72. Klausimas:

  Dirbu darzelyje. Kadangi vis pasitaiko uteliu noreciau suzinoti, kiek laiko gali gyventi glinda ir utele patekusi i patalyne, ant rubu.

 73. ;((((:

  As taip pat is kazkur pasigavau siu bjaurybiu, 3 kartus tepiau galva su HEDRIN ir vis tiek ju yra, taokio siaubo niekam nelinkiu.. vaistininke sake kad gali atsirast nuo pergyvenimu, o kad as ju patyriau, tai galvojam kad nuo to, daugiau nezinau is kur.. nebeisnesa protas kaip jas naikint :( drauge patare PEDEX tikiuos pavyks.. sekmes ir kitiems kovojant su siais parazitais

 74. paulina:

  As taip pat nesenei isinaikinau uteles.bet nezinau kur ju paswigavau pas mane klaseja yra viena mergaite kuri turi uteliu bet as su je nebendrauju.bet mano mama pastebejo kad as taip daznai kasausi galva ji nusprende paziureti o ten ziuri vienos glindos as via pasiurpau:( bet mama kita diena nuejo nupirkti vaistu jie aciu dievui padejo:)

 75. Gabi.:

  Vakar kasiausi galva ir ziuriu i naga biski ilindo kaskoks vabalas.. Mama sako nezinau ar cia utele ar ne. Bet vakar vakare mama ilindo i interneta paziureti kaip jos atrodo.. Ir pamate ligiai tokia pat. Lbai isigandau net apsiverkiau.. Kaip jaustis kai kaskokie vabalai vaiksto po tavo galva ir jie pridejo kiausineliu. :( Buvom namie kaip tik turejo pas mus ateiti mociute mama paskambino kad nupirktu purskalo kaskokio nuo uteliu.. Nupirko, isitriniau, poto palaikiau ir isiploviau galva.. Siandien Mama ziuri galva tu glindu visur pilna.. Baisu! Ar zinote kitu priemoniu? Padekite prasau!!

 76. Deimantė:

  NOrėčiau sužinoti nuo ko užsikrečiama utelėmis,jai naudojasi tik savais daiktais,niekeno kito,o kažkaip užsikretei,kaip tai ? Pati naudojau,kažkokį preparatą mama buvo nupirkusi,bet jis nepadėjo. [Preparato pavadinimo nepamenu] Mama,iš nevilties iš plovė galvą žibalu,bet Jis taip pat nedavė rezultatu,tik plaukai smirdėjo visą savaitę. tai gi,iš jo jokio rezultato. Tuomet mama rankiojo glindas savo rankomis sėdėjom kažkur penkias valandas,kol aprinkom jas ir taip tris dienas iš eilės. Tam kartui jaučiau,kad tikrai jos išsinaikino,bet po kelių dienų vėl išsitraukiau utelę išgalvos,esu visiškoje neviltyje,ką man daryti,negi visą likusį gyvenimą teks gyventi su Utelėmis ???? Gal yra kokių specialių klinikų nebūtinai Lietuvoje ? [Tikriausiai skamba visiškai neišmaneliškai] Padėkit,ačiū.

 77. Eva:

  Man irgi taip buvo kad is mokyklos rubines parsinesiau uteliu.Bandeme naikinti su specialiais vaistais, bet nepadejo vakare vel atsirado, ryte vel bandziau naikinti tepdama galva su tais vaistais dabar ir susitvarke.
  Jei vel atsirada tu uteliu niekaip neiseina isnaikinti tai manau kad reikia eiti pas gyditoja gal patars geresniu prienniu su jomis kovoti.

 78. sima:

  man taip pat kap ir jums buvo uteliu ir as issigigriau tai nera baisi liga tik reikia naudoti vaistus nuo uteliu geriause kuriu kaina buna apie 50arba 60 su virs tai tada naudoti pagal intrukcija ir jus tikrai issigidisite man tai padejo ir jums visiems turetu padeti

 79. Gabre:

  Esu panele,per sia savaite apeme niezulys ne neitariau kad tai galetu buti uteles.Po kiek laiko salia buvo mama,man vel eme niezeti galva,tada paprasiau mamos kad apziuretu,o gi rado?rado gausybe glindu,uteliu nesimate,vakar mama nupirko kazkokio skyscio kurio kaina 10lt.ir manau nepadejo,nes ir dabar niezti galva , o glindu taip pat yra ,sukyciu neturime ,skystis nepadeda ,jauciu kad tie parazitai ropoja mano galva.tiesiog siaubas,nenoriu uzkresti savo seimos nariu,taip mes neissigydisim .Krc jei tevam ry=upetu tai ir ziuretu,o jie taip lengavia papucia ranka ”aceit kok tu bijai ,greit isnyks”siaubas/

 80. Issigandusi ...:

  Man drauge pranese ,kad ji turi uteliu .As isigandusi nulekiau pas mama ,ji mane apziurejo ir rado kelias glindas,verkiau kelias dienas.Nes dabar atostogos..Mama vis jas rinko pirko ivairiu vaistu nuo uteliu ,bet jos daugejo …Buvau isvaziavusi i stovykla .Grizusi vel verkiau nes buvo ju daug prisiveisia .Mama nupirko vel vaistu ,bet jos nedinksta ,o tuoj mokslo metai….Ka daryti ?prasau patarkit ar per 1men.isinaikinsiu?

 81. Man bėda... ;[[[:

  Nu ką… Man irgi bėda… Prašau… Padėkit… Koki geriausi vaistai padeda ? Aš šukavausi plaukus su tankiom šukom ant balto lapo… Žiūriu utelė iškrito… Baisu… Paskui šukavausi ir jū gal 10 iškrito… Mama iš pradžių su žibalu galvą ištrynė, bet nelabai padėjo.. Paskui nupirko Paranit. Per pirmą kartą nieko nesigavo… Jis iri nieko nepadėjo. O jis kainuoja apie 50lt.. Ką daryt ? Neįsivaizduoju…

 82. issigandusi:

  esu panele.man pradėjo niežėti galva ir iškart supratau, kad tai utėles.nežinau ka daryti kaip jas išnaikinti.mamai nelabai noriu sakyti nežinau ka poto apie mane pagalvos.prasau padekit! labai reikia pagalbos

 83. issigandusi:

  galiu padėti. nusipirkit parasidose ir tankias sukas.jis padeda o veliau nusipirkit cemeryciu tirpala.kiekviena diena sukukit su tankiomis sukomis ir jos pranyks,plaukit galva kiekviena diena tik nepamirskite rankluoscius gerai išplaukite o sukas irgi

 84. mergaitė:):

  hm.. niekada nemaniau kad teks susidurti su utėlėm … pas mane jų yra nedaug,mama šiandien nupirks tą priemonę nuo jų, girdėjau jog kai atsiranda utėlių,reikia kirp plaukus (jeigu ilgi ),net išsigandus buvau, nes mano plaukai ilgi … tikiuos ta priemonė padės,nes tikrai nemalonus jausmas žinoti jog galvoje kažkas yra. … dabar net baisu su kokiu žmogum bendraut ,brrrr :D tikiuos visiems pavyks su tais kenkėjais susidoroti. sekmės :)) p.s. gali tu uteliu prisiveisti ,pvz.: lovoje, ar patalynėje.. ?

 85. Ruta:

  Turejau uteliu pries 4 menesius issinaikinau, po menesio pradejo niesteti galva ir pradejo slinkti plaukai, pasirodo vel atsirado, vel issinaikinau, uteliu jau nebuvo bet smarkiai slinko plaukai tai nuejau i vaistine ir nusipirkau sampuna nuo slinkimo ir papildu kad neslinktu nes tuo metu uteliu nebuvo, mazejo slinkimas pradejo vel niezteti galva pasirodo vel turiu vel issinaikinau ir dabar po 2 savaiciu reikejo pakartotinai pertepti tai siandien pertepus besukuojant vel iskrito apie 10 uteliu . As nesuprantu man jos vis atsinaujina, o visus 4 menesius miegodamas draugas salia manes neuzsikrete, niekas is aplinkiniu neuzsikrecia o man vis atsinaujina. Gal galit padet? Ir pasakyt kaip taip gali but? Vaistinej man sake kad dar nepasireiske pozymiai draugui bet jis tikrai neturi…

 86. kaip naikinti uteles:

  Sveiki, manau visa problema tu, kurie panaudoja vaistininku parekomenduota tirpala ir per viena karta uteliu neisnaikina yra tame, kad eina miegoti i ta pacia lova, nepasikeite patalynes ir drabuziu -pizamos, naktiniu… Juk tos uteles puikiai palaukia zmogaus ir patalyneje, drabuziuose, sukose…
  Keista, kad vaistininkai parduodami tirpala neparekomenduoja pasikeisti patalynes, arba tai nera irasyta i informacini vaisto aprasymo lapeli…
  Sekmes visiems kovoje su siais parazitais!!! :)

 87. Padekit:

  Sveiki. Praeitu mokslo metu pabaigoje as uzsikreciau utelemis, jas issinaikinau su Parasidose losijonu. Tikrai veiksmingas. Siais metais vel uzsokreciau pasakiau mamai o ji man sake skalauti galva su actu ir jei nepraeis niezteti pasakyti jai vel, bet man buvo praeja o dabar vel niezti, o mamai nenoriu sakyti nes bijau. mano klaseja viena mergaite turi uteliu tikriausiai nuo jos ir uzsikreciau bet kai issinaikinsiu tikriausiai vel uzsikresiu. ir taip visada. ka man daryti. Patarkit prasau!!! :(

 88. Regis:

  Sveika! Savo klasiokei pasiulyk viena karta susitvarkyti uteletumo problema. Gal ji pati nezino kaip tai padaryti, o pasisakyti tevams bijo? Padedama jai padesi ir sau paciai. Na, o apsaugai nuo uzsikretimo utelemis galetum naudoti Parasidose apsaugini losjona – jis negydo uteletumo, bet “atbaido” uteles, panasiai kaip purskalai nuo uodu.. Sekmes!

 89. inga:

  gerbemieji manau staripsnis ne siaip sau parasytas :) mano 5 metu dukra is darzelio parsinese uteliu,nusipirkom paranit losiono ir problemu nebebuvo, kartas nuo karto perplaunu cemeryciu vandeniu del visa ko. o siaip slept nuo mamu ar seimos nariu nera protinga ,nes galit toki zidini uzveisti kad baisu.

 90. padekit !:

  Prasau padekit nes as turiu uteliu ir atrodo uzsikreciau tik pries savaite tai nenoriu laukti kad ju nepadaugetu ir as uzsikreciau nuo klasiokes bet kaip jai pasakiau kad ji turi uteliu ji nekalbejo su manim tai as galiu uzsipurksti nuo tarakonu,vabalu purskikli arba actu issiskalauti galva??? Gal galima kazkaip kitaip issinaikinti nei su vaistais ??? Prasau padekit nes tikrai neturiu daug glindu tik noriu as jas issinaikinti greitai

 91. padekit !:

  As niekaip neradau to parasidose anglijoj…cia yra labai blogi vaistai tai as skaiciau kitam straipstinyje kad galima su actu ir zibalu bet ar nepakenks galvos odai tas zibalas? Ir jeigu zibalu skalauti tai net nezinau kaip . Mama net nenori su manimi kalbeti apie tas uteles.kai sukuoju su specialiomis sukomis man niekaip nepastebiu uteliu ,o gal ir net nedaug yra..man labai reikia tu vaistu ir noriu atsikratyti tu uteliu bet nera cia vaistu normaliu .

 92. kas padeda dar?:

  tik man ydomu koki poveiki joms duoda vandenilio peroksidas?jai degina plaukus tai ir glindas turi sudeginti,gal kas išbandė?koks efektas?

 93. klausimas:

  Sveiki,Noriu paklausti ar gali būti kad turiu utelių,kai patrinu galva [ paprastai sausai] iškrenta geltoni visokių formų geltoni gabaliukai,išsiplaunu galvą vistiek tas pats arba mažiau ,galva kartais niežti pertraukom,nieko nesuprantu????

 94. pavargusi:

  as uzsikreciau utelemis…niekaip negaliu issinaikinti pirkom su mama visokius vaistus bet mano plaukai yra labai stori ir ilgi nenoriu ju kirpti niekas nepadeda patarkit ka daryti!!!

 95. Reikia pagalbos ar patarimo..:

  Sveikutes..visos susidurem su nelaime taipat ir as per visa gyvenima nesu turejus uteliu na ir ka dabar jau turiu… neisivazduoju nuo ko uzsikreciau… tiesiog pries keleta dienu vaiko galvoje radom uteliu patikrinus mano galva ju taipat radom ejom i vaistine pirkom vaistu… vakar taipat teko apsilankyt vaistineje…atrodo gyvu uteliu nebera bet daug gilndu kaip jas isnaikinti?? jau teko nusikirpti plaukus o esu tik 15 metu paaugle dabar vos eina kasyte susiristi ;( po vakaryksciu vaistu per nakti neniezejo galva dabar vel niesti… ka galima naudoti kad jas isnaikint?? maciau raset visokius pavadinimus lietuviskose vaistinese pirkt bet as dbr airijoje ir grysiu tik liepos gale…prasau patarkit kaip jas isnaukinkint??nes lbj bijau kad sesrs vaikuj isnaikins jas man liks ir jis vel apsikres… kaip isnaikint glindas? jau ir sukavom ir taip rankiojom bet ju lbj daug…:((((

 96. Bijau:

  Man galva pastaruoju metu labai niezti as galvodavau kad netinkamas sampunas nes viena kart jau taip man buvo nes netiko sampunas tai ir galva nieztedavo ir viena ryta tokia pasitryniau kakla ir pagavau kazka ir nesupratau kas ten ir paziuriu ten kazkoks vabalelis ir paskui issigandau ar ten utelel pasiziurejau internete ir man atrodo taip, ten utele ir as dabar taip issigandau ir net nezinau ka daryt… o gali but taip kad ten buvo tik viena kokia ar panasiai? nes as nejauciu tu glindu..

 97. Help!:

  Sveiki. Ar galima užsikrėsti utėlėmis per čiužinį? Atsikrausčiau į bendrabutį ir po pirmos nakties savo galvoje radau šią “grožybę”. Ar galėjo ji taip greit iki manęs atkeliauti?

 98. AAA:

  Jau kokią savaitę man niežti galvą.. O kai kasausi, panagėse būna tokių juodų, kaip pusė aguonos dydžio dalelyčių…Nežinau, kas yra.. Vieną dieną, prieš veidrodį bandžiau tikrinti plaukus, ir ligtais kažkoks juodas padarėlis buvo..Nuropojo toliau, ir daugiau jo neberadau. Bet neesu tikra, ar man nepasivaideno. Dar buvo vienas kartas, kai kasiausi galvą, ir užčiuopiau kažkokį gniutulėlį.. Bet irgi neesu tuo tikra. Taigi, tik klausimas : kas tie juodi dalykai ?? (jie primena pleiskanas..Tik kad juodi. ir šiaip nesimato galvoje. matosi tik pakasius niežtimą vieta..)

 99. Mano patarimas:

  Paauglė dukra grįžo iš sporto stovyklos su “gyvūnėliais” galvoje. Kai pastebėjome, mus ištiko šokas. Pirmiausia buvo vizitas į vaistinę. Trynėm galvą nusipirktais preparatais, rankiojom. Lyg ir sumažėja, atrodo nebelieka. Apsiraminam. Po kurio laiko apžiūrėjus, randam vėl galvoj knibždėlyną. Ir visos procedūros iš pradžių. Taip kankinomės metus laiko. Niekaip negalėjom išnaikinti. Apėmė neviltis. Laimė, kad kiti šeimos nariai neapsikrėtė. Ieškojau internete informacijos. Tikėjausi rasti kokių nors patarimų. Deja…. Tuomet pati pradėjau galvoti, kaip čia savo vaikui efektyviai padėti. Ir sugalvojau. Pamaniau, kad galim šią problemą pabandyti išspręsti plaukų lako pagalba. Pripurškiau galvą, plaukus per visą ilgį (nes plaukai ilgi). Sukėliau plaukus ir ant plaukų dar celofaninį maišelį uždėjau, kad efektyviau būtų ir vaikui nereikėtų tuo laku kvėpuoti. Po 20 min. galvą išplovėm. Ir …… viskas. Užteko vienos šitokios procedūros. Problemos nebeliko. Jau praėjo keleri metai. Kartas nuo karto dar vis apžiūriu jos galvą. Ji švari. Problema nepasikartojo.
  Nežinau, ar aš teisingai pasielgiau, griebdamasi būtent šitokio metodo. Bet problemą išsisprendėme. Dukros plaukams ir galvos odai nepakenkė.

 100. ZX:

  KASIAUSI 13DIENU. KAI MAMA PATIKRINO GALVA BUVO UTELIU KIAUSINELIU IR JU PACIU.

 101. nusivylusi:

  gelbekit padekit mirstu . jau 2 men negaliu atsikratyti drabuziniu uteliu. kai tik randu drabuzius iskart metu i skalbykle ir plaunu 70 laipsniu temperaturoje, bet ju vistiek yra… Gal yra kokiu cheminiu priemoniu ar kazko, kas galetu padeti ju atsikratyti? jau nervai nelaiko. Gelbekit!… Mano vaikams irgi vaziuoja stogas.. Ir nieko negaliu padaryti..

 102. pagalba:

  As irgi turejau uteliu ir patikekit labai pergyvenau ir tai buvo vos ne blogiausios dienos. Kantrybes reikia labai daug. Tiesiog sakau buda, kaip jas galima isnaikinti. Turiu ilgus plaukus ir taip pat storus, todel vargo buvo. Kiekviena diena mama purksdavo galva su parasidose, ir sukuodavau vos ne dvi valanda su mazytemis sukomis, kur tokios plonos buna. Dar galva ploviau su actu, bet praskiesktu vandeniu truputi arba dar su cemeryciu tirpalu. Sitos priemones man padejo, tiesiog reikia daug sukuoti. Sekmes

 103. Emilija:

  Sveikos mamos,vaikai labai prašau padėkite ka daryti mano dukra bus 10-toke ir parsinese uteliu nezinau lanko futbolą,baseiną ir niekaip negalime mes ju isnaikinti bijau kad gali kitus seimos narius uzkresti ir bandziau naikinti 3 kartus atrodo sutvarkau patikrinu po keliu dienu ir vel pilna galva.PATARKIT as noriu savo dukrai padeti AČIŪ LAUKIU ATSAKYMŲ

 104. greta:

  Emilija, jei dukros draugai turi uteliu ir ju nenaikina normalu kad mergaite vis parsinesa nauju. Reikia pabandyti atrasti priezasti ir kas jas platina

 105. Aliarth:

  Nekenciu tu uteliu. Ne pirma karta man jau tos nesamones atsiranda. Manau reikes tikrai kaip cia buvo rasyta skustis plykai. Ech kaip nervuoja tas niestejymas. :D
  Kiek kartu jau panaikinau ir vel atsiranda. Nebent kiekviena daikta kuri dejausi ant galvos reiks sumest i vonia. :D

  Aciu uz toki aisku aprasyma apie uteles. :)

 106. mama:

  ka daryti mano dukra uzsikrete utelemis ji dar labai maza todel labai jaudinuosi ka daryti mes jau izbandeme viena priemonebet nesuveike gal galite patarti gera preparata kad butu veiksmingas

 107. Egis:

  Isbandykit Parasidose gydomaji losjona. Jis parduodamas kartu su sukomis, kurios leidzia issukuoti negyvas glindas. Daugiau informacijos rasite cia:
  http://www.uteles.lt/parasidose-priemones-nuo-uteliu/

 108. Greta:

  mano klaseje yra mergaite kuri turi uteliu ir ju jiekaip neissinaikina. Nuo jos apsikreciau ir as, atrodo issinaikinu bet po keliu savaiciu jos vel atsiranda…. Gal yra kokiu priemoniu kurios suteiktu mano plaukam atspatumo muo uteliu?

 109. mokinės mama:

  mane šokiruoja toks dalykas,-mokykloje vaikšto utėlėti vaikai,kaip medicinos seselės,kuri atliktų sistemingą vaikų patikrą dėl tvarkos -nėra-,tik kai vaikas parsineša namo ‘turto’,-kai pradedi trimituoti,-žiūrėkit tvarkos,-tad atmestinai peržiūri….tai ko norėti ,jei mokykloje ,-nepaisoma higienos normų reikalavimų,–pasaka be galo.Skambini socialinei darbuotojai,-ji atrėžia ,kad reikia RAŠTIŠKO-skundo iš mokyklos,kad tėvai skundžiasi -visiškai dzin….sakau ,gal surinkus čekius už vaistus-nunešti utėlių platintojų tėvams??????????

 110. Vita(Labai Bijau):

  Regis!!Maldauju atsakyk.Prieš dvi sav.man labai niežėjo galvą aš į tai nekreipiau dėmesio.Ir mamai nesiskundžiau.
  Per savaitgalį namuose šukavausi plaukus ir ant šukų radau kažkokį vabalą, apie tai niekam nieko nesakiau ,nes buvo labai gėda,numojau į tai ranka ir nesiskundžiau. Po savaitės kai ploviau galvą vėl radau tą patį vabalą savo pirštuose kai tryniau ją. Tą kart mamai parodžiau mama apžiurėjo galvą ir pasakė, jog pas mane net pleisknų nėra todel utelių irgi tikriausia nebus.Visa šeima apžiūrėjo savo galvas ir nieko gero nerado.O tada viskas prasidėjo-lygiai po savaitės vėl ploviau galvą šluoščiau rankšluoščiu galvą ,o kai nušluoščiau rankšluostyje radau vėl tą patį vabalą.Buvau tikrame šoke norėjau tiesiog imti ir nusižudyti ,kai tėtis pasakė ,kad ten UTELĖ! Mama nuėjo į vaistinę ir paprašė vaistininkės vaistų nuo utelių.Vaistininkė davė kažkokį atsiprašant “šūdą” ,nes jis nenužudo utelių.Visi suirgo gripu ir nebuvo kam nupirkti vaistu, mama kiek tik galėdama šukavo mano plaukus okl nepasakė ,kad nuose dar ir glindų pilna ,o utelių nebėra.Dabar mama rankija jas pirštais kiek įgalėdama. Galite pasakyti kaip ir kodėl tos glindos atsirado? Ir kaip jas išrankioti be pirštų?:( Aš numirsiu jai tų parazitų neišnaikinsiu.

 111. Egis:

  Pleiskanu nebuvimas nereiskia, kad ir uteliu nebus. Jos minta krauju, todel butina is karto reaguoti atsiradus vabalams. Glindos – tai uteliu kiausiniai. Tavo problemai isspresti siulau pabandyti Parasidose gydomaji losjona, kuris uzdusina uteles ir nekenkia odai. Komplekte kartu yra ir smulkios sukos, kurios issukuoja visas glindas. Ir buk atsargi mokykloje, nes greiciausiai nuo kazko utelemis uzsikretei.

  P.S. Parasidose gydomaji losjona rasi visose didziosiose vaistinese.

  Jis atrodo taip: http://www.uteles.lt/wp-content/uploads/2008/01/gyd_losj_110ml.jpg

 112. Blo:

  Kartą su jomis esu susidūręs ir aš, bet jau labai seni laikai :) Padėjo vaistinėje pirktas skystis kuriuo reikėjo ištrinti galvą. Bet kažkaip nenorėčiau tikėti, kad šiais laikais dar jos gali egzistuoti.

 113. Vita (Ir vėl aš):

  Padėk man, Regi!! Jau išsinaikinau uteles tavo pagalba, bet jos vėl atsirado!!! Aš jau įtariu kuri klasiokė jų turi, kartą ant jos megztinio kapišono mačiau utelę!! Aš nebežinau ką man daryt?! Jeigu aš jas išsinaikinsiu, jos vėl atsiras!! Aš tai klasiokei jau sakiau daug kartų, kad išsinaikintų, bet ji neprisipažįsta,kad tai ji. Per viena pamoka ji sėdi už manęs… Aš nebežinau ko imtis!!! Padėkit kas nors.

 114. Egis:

  Utelemis per toki atstuma neuzsikresi. Jei vis delto nori jaustis saugiau, isbandyk Parasidose apsaugini losjona. http://www.uteles.lt/wp-content/uploads/2008/01/Parasidose_apsauginis_losjonas.jpg . Losjonas apsaugos tave net 48 valandas, todel galesi drasiai sedeti ir uz, ir salia klasiokes. Losjona rasi visose vaistinese.

 115. Vilma:

  Kaip išsinaikinti uteles siandien pastebejau kad ju turiu…:(((

 116. Nejuokinkit:

  Nejuokinkit del uteliu apsiverkiat :D, juk cia vabaleliai kuriu atcikratyt imanoma naudojant vaistus ir ju instrukcija :D ir netingekit sukuot :D.Mamyciukes…

 117. Gelbek:

  Mamai pasakiau kad ju turiu bet mama paziurejusi nieko nerado ir taip pora kartu vis paziuri o ju nera ir pati pasiziuriu galava svari tai buna kad viena kita pamatau issimu ir sutraiskau ir puolu galva issisukuoti ir plautis, spec., priemonemis ir ju nera kaip nusipirkti pinigu trukumas, prasau padekit bijau savo dukra 3m. uzkresti vis raminu kad tai praeis bt bijau pasekmiu. mama kiek kartu beziuretu vis ju neaptinka, ka daryt?

 118. ketlina:

  As turiu uteliu ir nezinau kaip isnaikinti;(Ar galit padeti

 119. Amelija:

  Sveiki. Iskilo problema. Zinau,jog turiu uteliu,taciau bijau sakyti tevams ,nes bijau ju reakcijos. Ka man daryti? pati esu 13 metu…
  O siaip tikrai nemalonu,karta kasiausi galva ir veliau ar pirsto pastebejau vabaleli ir tada supratau jog turiu uteliu.

 120. Egis:

  Labas. Siulau nesislepti ir kuo skubiau pasakyti mamai apie sia problema. Utelemis apsikresti galima bet kur ir nuo bet ko, tad nereikia saves kaltinti ir bijoti. Su mamos pagalba pasveiksi greiciau.

 121. gabija:

  Ar uteles bijo salti vandens?

 122. Egis:

  Uteles salto vandens nebijo. Daugiau informacijos apie uteles galima rasti cia: http://www.uteles.lt/tai-kas-per-padaras-ta-utele/

 123. mergaite:

  Man vakar galva istryne su parasidoise pakeite patalyne pizama mokyklinius rubus bet sendien kai sulavaus iskrito 4uteles ir daug mazyciu juodu ,,rutuliuku su kojytemis”kodel man nedinho uteles?kas tie juodi vabaliukai?? (Man uteles jau 24dienas pranesiau tevams tik vakar nes negalvojau kad gali buti uteles .Ar blogai kad per velai pranesiau kaip naikinti uteles ant kuno ir gaktos???

 124. mergaite:

  Ar gyvunams kenksmingos zmogiskos uteles?

 125. mergaite:

  reikia skubaus atsakymooo

 126. Nezinoma:

  As pries 1,5 metus turejau uteliu, mama isnaikino ir vel atsirado. Nezinau ka daryti…

 127. padėkit...:

  Sveiki.Neseniai mano mama pastebėjo,kad pas mane plaukuose daug glindų.Utėlių lyg ir nebuvo.Bet bijau,kad iš glindų atsiras ir jų.Anksčiau galvą kartais paniežtėdavo,bet negalvojau,kad tai gali būti jos.Neįsivaizduoju,nuo ko aš jas galėjau užsikrėsti… Ar nuo utėlių gali pradėti slinkti plaukai?Gyvename tvarkingai,bet nelabai turtingai. Tikrai nelalėtume sau leisti pirkti Parasidoise losijono.Šukas turiu.Šukuoju kiekvieną dieną po kelias valandas.Ar įmanoma utėles ir gyvas glindas išnaikinti vien šukomis?Gal kas nors žinote kokių pigesnių naikinimo būdų?Beje anksčiau skaičiau jog utėles galima naikinti plaukų laku.Ar tai veiksminga ir ar nekenkia plaukams?Ačiū už atsakymus.

Komentuokite